Vi afsender ordrer om: Vi sender om 23t 55m og 55s
Ny lovgivning pr. 01.10.24 kræver aldersverificering inden køb. Dette gøres enkelt i forbindelse med betaling. Der tjekkes udelukkende om man er over eller under 18 år.

Aspire tanke

Aspire er på få år blevet et af de mere anerkendte brands inden for e-cigaretter og tilbehør, og det skyldes ikke mindst deres sans for design af tanke. Aspire står bag legendariske tanke som f.eks. Nautilus, K1, ET-S, CE5 og Viva Nova. Med mere end 25 banebrydende patenter bag sig, leverer Aspire til stadighed en lind strøm af nye produkter. Aspire har indtil nu været et af de mærker der hele tiden har formået at skabe fornyelse via ny teknologi, og det ser ikke ud til at de stopper denne udvikling. I denne kategori har vi udvalgt en bred samling af tanke fra Aspire.

I bunden af siden kan du læse mere om clearomizers/tanke fra mærket Aspire.

Læs mere
Fragt fra 35 kr.
Kun salg til personer over 18 år

10 vare(r)

pr. side

Sorter efter: Sortering
ASPIRE NAUTILUS 3 TANK

ASPIRE NAUTILUS 3 TANK

239 kr.
239
Flere varianter

Hurtigt overblik

Aspire tank | Ø 24mm
0,4 - 1,8Ω coils
2ml væskekapacitet
ASPIRE CE5-S BVC CLEAROMIZER - 1.8ml

ASPIRE CE5-S BVC CLEAROMIZER - 1.8ml

55 kr.
55
Flere varianter

Hurtigt overblik

Aspire CE5-S BVC clearomizer
1.6 ohm
1.8ml væskekapacitet

Ikke på lager

ASPIRE FLEXUS Q POD - 2ml

ASPIRE FLEXUS Q POD - 2ml

39 kr.
39
Flere varianter

Hurtigt overblik

Pod til Flexus Q Pod Kit
2ml væskekapacitet
ASPIRE FLEXUS BLOK POD - 2ml

ASPIRE FLEXUS BLOK POD - 2ml

49 kr.
49
Flere varianter

Hurtigt overblik

Pod til Flexus Blok Pod Kit
2ml væskekapacitet
ASPIRE FLEXUS AIO POD - 4ml

ASPIRE FLEXUS AIO POD - 4ml

59 kr.
59
Flere varianter

Hurtigt overblik

Pod til Flexus Aio Pod Kit
4ml væskekapacitet
ASPIRE FLEXUS STIK POD - 3ml

ASPIRE FLEXUS STIK POD - 3ml

45 kr.
45
Flere varianter

Hurtigt overblik

Pod til Flexus Stik Pod Kit
3ml væskekapacitet
VOOPOO PNP X 510 MTL DRIP TIP

VOOPOO PNP X 510 MTL DRIP TIP

29 kr.
29
Flere varianter

Hurtigt overblik

Drip tip til VOOPOO PNP X POD
ASPIRE CYBER G TG POD - 2ml (2pcs)

ASPIRE CYBER G TG POD - 2ml (2pcs)

89 kr.
89

Hurtigt overblik

Pod til Cyber G Pod Kit
2ml væskekapacitet
ASPIRE PIXO POD - 2ml (2pcs)

ASPIRE PIXO POD - 2ml (2pcs)

89 kr.
89

Hurtigt overblik

Pod til Pixo series
2ml væskekapacitet
ASPIRE NAUTILUS 3SR TANK

ASPIRE NAUTILUS 3SR TANK

259 kr.
259
Flere varianter

Hurtigt overblik

Aspire tank | Ø 24mm
0,4 - 1,8Ω coils
2ml væskekapacitet

Det er ”tanken” der tæller, som man siger, og det gælder i høj grad også, når du damper. Væskebeholderen er helt central i damper-grejet, uanset om du kalder det en tank, en clearomizer eller bare en mizer (kært barn har mange navne). I gamle dage var e væske beholderen bare en beholder, men Aspire har gjort et banebrydende arbejde i forhold til at udstyre tankene med finesser og features.

De klassiske mindre tanke

Aspire står bag en række mindre tanke med kapacitet i området 1,5 – 3 ml, og det er den størrelse, der stadig er mest udbredt. Især nu hvor den maksimale kapacitet en tank må kunne indeholde er 2 ml. De mest kendte modeller i denne kategori er uden tvivl modeller som f.eks.:



Fælles for disse er, at de som regel passer sammen med de fleste andre produkter på markedet, og derfor f.eks. kan kombineres med et batteri fra et andet mærke, hvis du måtte ønske det.

Vi gør en dyd ud af at teste og godkende de produkter vi sælger, så du finder ikke nødvendigvis alle produkter fra en Aspire i vores sortiment. Men dem du finder, har vi til gengæld testet og står 100 % inde for, ligesom vi kan give dig yderst kompetent rådgivning på disse modeller. Ydermere sørger vi naturligvis for at vores sortiment opfylder de gældende sikkerhedskrav og at alle produkter er at finde på Sikkerhedsstyrelsens liste over godkendt e cigaret udstyr. 

Nautilus-serien

Nogle af de tanke, der er populære i øjeblikket er de lidt større tanke fra Nautilus-serien. Her kan fx nævnes Nautilus 2-tanken der er forsynet med Air Flow Control, så luftgennemstrømningen kan justeres, og du kan få et sug, der passer til netop din damper-stil.

Bryder du dig ikke om dens udseende med metal beskyttelse af glasset, fås Nautilis også i den oprindelige udgave nemlig Nautilus mini, der er forsynet med tilsvarende features. Det er vigtigt at være opmærksom på, at disse tanke ikke nødvendigvis er kompatibelt med andet udstyr – husk at tjekke det, eller spørg os, hvis du er i tvivl.

Subohm damp med Aspire Revvo ARC

Subohm er det nye og hotte indenfor damp, og rigtig mange vil gerne forsøge sig med denne spændende disciplin, hvor damp og smag er ekstra koncentreret, og hvor der er store mængder af den. Problemet har for mange været, at de ikke selv har haft ønske om, eller mulighed for, selv at lave de specielle Subohm-coils. Med Revvo-serien har Aspire lanceret en serie tanke, som er specielt optimeret til Sub-ohm.

Aspire-tankene minder på mange måder om Nautilus-modellerne, men med den forskel, at de som nævnt er optimerede til Sub-ohm. Der medfølger derfor også passende coils. Overvej, om det måske er tiden til at gå hele vejen med Revvo Arc tank eller Revvo Mini tank

Køb ekstra coils med tanken

Som regel medfølger der en coil eller to, når man køber sin tank, og det gælder selvfølgelig også for Aspire. Husk blot, at coil’en slides, og derfor jævnligt skal udskiftes. Selve coilen koster ikke ret meget, så det er en rigtig god ide at købe ekstra coils med, når man alligevel skal have tilsendt varer. Ellers risikerer man let at havne i en situation, hvor fragten er den største udgift. Du kan finde alle Aspire coils her.

Du kan læse mere om mærket Aspire her

Vent venligst...

Produktet er lagt i din kurv

eller

Indlæser, vent venligst... Indlæser, vent venligst...