Vi sender om (inden kl. 14.00) cookie mark icon

Voopoo Argus Pro 2

Fremragende på Trustpilot

Voopoo Argus Pro 2, pod mod til DTL og MTL

Voopoo Argus Pro 2 er en pod mod med indbygget 3000 mAh batteri og 5 til 80 W. Den leveres med en PnP X Cartridge DTL på 2 ml og passer til hele PnP X-coilserien.

Enheden styres af GENE.TT 2.0-chippen med tre tilstande og har en låsekontakt, så den ikke tænder i lommen. Med PnP X Cartridge MTL giver den et strammere træk. Specifikationerne står længere nede.

Pakken indeholder
✓Voopoo Argus Pro 2 enhed, 3000 mAh
✓PnP X Cartridge DTL, 2 ml
✓PnP X coil 0,15 Ω (monteret)
✓PnP X coil 0,3 Ω
✓USB-C-kabel
✓Brugervejledning
Pakken indeholder ikke
–E-væskeKøbes separat. Podden leveres tom.
Coils og pods der passer til
På lager

Sendt i dag bestil inden kl. 14
Alle 7 dage typisk fremme i morgen
30 dages fortrydelsesret
Sendt i dag ved bestilling inden kl. 14
Typisk fremme i morgen, alle 7 dage
30 dages fortrydelsesret

Tilføj tilbehør (Valgfrit)

Argus Pro 2 er bygget i zinklegering med læder på bagsiden, hvor navnet ARGUS PRO 2 er præget ind i overfladen. På fronten sidder en 0,96" TFT-farveskærm til indstillingerne, og en låsekontakt låser og låser op for enheden, når du skubber den op eller ned. Podden sidder i toppen, og airflowen justeres øverst på selve podden. Med mål på 127,4 x 35,5 x 29,8 mm er den en kompakt mod i hånden.

Indeni arbejder GENE.TT 2.0-chippen med tilstandene Smart, RBA og Turbo, et batteri på 3000 mAh og seks beskyttelsesfunktioner. Opladningen sker via USB-C bag et lille støvdæksel.

Videoen viser farven Cocoa Brown. Argus Pro 2 fås også i Lake Blue, Space Grey og Spray Black.

Specifikationer

Voopoo Argus Pro 2 i Spray Black, Space Grey, Lake Blue og Cocoa Brown
Batteri3000 mAh, indbygget
Effekt5 til 80 W
Modstand0,1 til 3,0 Ω
ChipGENE.TT 2.0
TilstandeSmart, RBA og Turbo
Skærm0,96" TFT-farveskærm
PodPnP X Cartridge DTL, 2 ml, airflow justeres i toppen
CoilsHele PnP X-serien, 0,15 til 1,0 Ω
OpladningUSB-C med støvdæksel
Mål127,4 x 35,5 x 29,8 mm
MaterialeZinklegering og læder
Pakkeinfo: EC-ID 03183-24-00001

Hvem passer den til

Argus Pro 2 er lavet til dig, der damper DTL og vil have op til 80 W i et pod-format frem for en større box mod. De to medfølgende coils er til DTL, 0,15 Ω ved 60–80 W og 0,3 Ω ved 32–40 W.

Foretrækker du et strammere MTL-træk, kan samme enhed bruges med PnP X Cartridge MTL og en coil i den høje ende af modstandsområdet. Smart-tilstanden egner sig til dig, der helst ikke vil indstille watt selv, mens RBA giver fuld kontrol.

Ofte stillede spørgsmål

Hvordan tænder, slukker og låser jeg Voopoo Argus Pro 2?

Enheden låses og låses op med låsekontakten. Skub den op eller ned, så den ikke tænder ved et uheld i lommen. Hvordan knapperne bruges til at tænde, slukke, skifte tilstand og justere watt, står trin for trin i den medfølgende brugervejledning. Tilstandene hedder Smart, RBA og Turbo.

Hvilke coils passer til Argus Pro 2, og hvor mange watt skal jeg bruge?

Alle coils i PnP X-serien passer. Voopoo angiver selv disse områder. 0,15 Ω 60–80 W, 0,2 Ω 40–60 W, 0,3 Ω 32–40 W, 0,45 Ω 25–32 W, 0,6 Ω 18–23 W, 0,8 Ω 12–16 W og 1,0 Ω 10–13 W. Start i den lave ende af området for en ny coil, og justér op efter behov.

Hvad er forskellen på Smart, RBA og Turbo?

I Smart vælger chippen selv en passende effekt ud fra den coil, der sidder i podden. I RBA indstiller du selv watt frit mellem 5 og 80 W. Turbo giver ifølge Voopoo kortvarigt mere damp i cirka et sekund, når du trækker. Tilstanden skiftes via knapperne som beskrevet i brugervejledningen.

Kan jeg bruge PnP X Cartridge MTL på Argus Pro 2?

Ja. Argus Pro 2 passer både til PnP X Cartridge DTL, som følger med, og PnP X Cartridge MTL, som købes separat. MTL-podden giver et strammere træk og kombineres med en PnP X-coil med højere modstand, fx 0,6 Ω, og en lavere effekt efter tabellen ovenfor.

Hvad følger med i pakken, og hvad skal jeg have ved siden af?

Pakken indeholder Argus Pro 2-enheden, en PnP X Cartridge DTL på 2 ml, en PnP X coil på 0,15 Ω, der sidder monteret, en PnP X coil på 0,3 Ω, et USB-C-kabel og en brugervejledning. E-væske følger ikke med. Ekstra coils og PnP X Cartridge MTL købes separat.

Se også

Indlæser...